aktualizováno: 12:32:32 26.05.2010 

Hrabovská kapela

Hlavná stránka
Vitajte na stránke Hrabovskej kapely !

      Malá dychová hudba Hrabovská kapela pochádza z malej dedinky Hrabovka pri Trenčíne (450 obyvateľov). Kapela vznikla v septembri 2004, aby pokračovala po stopách dychovej hudby Hrabovanka, ktorá zanikla v roku 2000. Kapelu spoločne založili terajší kapelník Martin Čičo a Ján Kvasnica. Kapela spolupracuje s členom a skladateľom dychovej hudby Stříbrňanka Stanislavom Orechovským, ktorý pomohol upravovať piesne do repertoára kapely a taktiež je externým umeleckým vedúcim Hrabovskej kapely.
      Už v máji 2005 mala kapela svoju úspešnú premiéru na prehliadke dychových hudieb v obci Starý Hrozenkov na Morave. V roku 2007 Hrabovská kapela nahrala svoj prvý CD-nosič s názvom Hrabovská kapela stále je veselá, ktoré malo premiéru v apríli 2008 a ďalšie CD-čko kapela pripravuje nahrať už tohto roku v letných mesiacoch.
      Hrabovská kapela je zložená z piatich muzikantov a dvoch spevákov, reprodukuje živú hudbu a repertoár kapely je založený na ľudových piesňach zo Slovenska, ale taktiež aj z neďalekej Moravy a okolia. Napriek tomu nezabudla ani na tých neskôr narodených a repertoár obsahuje tanečný i disco žáner, takže si prídu na svoje všetky vekové skupiny.
       Kapela vystupuje na rôznych kultúrnych podujatiach, koncertoch, rodinných oslavách, svadbách, plesoch, tanečných a hodových zábavách.

      Ak teda hľadáte pre seba, alebo niekoho z blízkych výbornú hudbu a veselú náladu, stačí sa obrátiť na Hrabovskú kapelu a oni sa o to postarajú ...

 Návštěvnost: 3 / 5611  |  Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek